• +48 22 101 39 07
  • info@kinderhop.com

Nosidełka Kinder Hop - Zakładanie krok po kroku

Pozycja „Noszenie z przodu – brzuch do brzucha”

1. Wyreguluj szerokość panelu nosidła za pomocą rzepu oraz wysokość za pomocą ściągnięcia paska parcianego w górnej części panelu w zależności od rozmiaru dziecka (dotyczy nosideł Multi Grow i Grow Air) ) lub za pomocą opcjonalnych przedłużek (dotyczy nosidła Basic).

2. (punkt dotyczy nosideł Multi Grow i Grow Air):

a) Jeśli Twoje dziecko siedzi lub chodzi samodzielnie. Zapnij klamrę wychodzącą z pasa naramiennego do klamry wychodzącej od środka panelu nosidła.

b) Jeśli Twoje dziecko dopiero zaczyna siadać lub jeszcze nie siada czy jest dość drobne. Zapnij klamrę wychodzącą z pasa naramiennego do klamry wychodzącej z dolnej części panelu blisko pasa biodrowego. Nieużywane paski materiału z klamrami w bocznych częściach nosidła zwiń i zamocuj za pomocą wszytych gumeczek.

3. Przyłóż wewnętrzną stronę pasa biodrowego do swojego brzucha i zapnij klamrę pasa biodrowego z tyłu. Upewnij się że został on odpowiednio zapięty, towarzyszy temu charakterystyczny dźwięk.

4. Opuść pas biodrowy na taką wysokość, żeby umieszczone u jego podstawy dziecko znajdowało się na takiej wysokości ,przy której jego głowa byłaby poniżej Twojej brody i nie powodowała dyskomfortu.
Dociągnij dość ciasno pasek parciany przy pasie biodrowym, a jego nadmiar zwiń i zamocuj za pomocą wszytej gumki.

5. Weź dziecko na ręce i posadź go u podstawy nosidła symetrycznie do Twojego ciała, cały czas przytrzymując. Nóżki dziecka powinny swobodnie zwisać w dół po obu stronach nosidła.
Panel powinien sięgać od kolanka do kolanka i kończyć się przed dołem podkolanowym dziecka, aby nie powodować przeprostu czy uwierania.

6. Złap zwisający materiał panelu jedną ręką i nałóż go na plecy dziecka. Po tym załóż pasy naramienne na swoje ramiona.

7. Odchyl się odrobinę do tyłu, utrzymując na sobie dziecko, sięgnij dwoma rękami za swoje plecy i zapnij klamry spinające pasy naramienne między sobą mniej więcej na wysokości łopatek.
Dociągnij dość mocno pasek parciany między łopatkami aż poczujesz komfort ułożenia pasów naramiennych.

8. Dociągnij paski parciane przy pasach naramiennych oraz po bokach panelu na tyle, aby dziecko przylegało do Ciebie bardzo blisko i dość ciasno, a jego głowa nie odchylała się do tyłu. Nadmiar pasków zwiń i zamocuj za pomocą wszytych gumeczek.
Panel powinien sięgać od kolanka do kolanka, pupa – znajdować się poniżej kolan a plecki powinny być lekko zaokrąglone.

9. W poprawnie założonym nosidle powinno się odczuwać komfort i wygodę, nic nie powinno przeszkadzać, uwierać czy powodować dyskomfort. W razie gdyby było inaczej, sprawdź czy wszystkie pasy parciane oraz pas biodrowy są odpowiednio ciasno dociągnięte, a klamra spinająca pasy naramienne znajduje się na odpowiedniej wysokości, nie uwiera i również ciasno ściąga pasy naramienne miedzy sobą.

10. Aby wyjąć dziecko z nosidełka należy w pierwszej kolejności rozpiąć klamrę pomiędzy pasami naramiennymi. Następnie zdjąć najpierw jeden, a potem drugi pas naramienny, cały czas asekurując dziecko drugą ręką.

Pomocne uwagi i możliwości:

1. Twój i dziecka pierwszy raz w nosidle może być dla Was dużym wyzwaniem.
Poćwicz wcześniej na lali lub misiu. Pokaż dziecku do czego służy nosidło.
Daj dziecku możliwość oswoić się z nosidłem, pozwól dotknąć czy pobawić się nim przed zakładaniem. Zachowaj spokój.
Zabaw swoje dziecko podczas pierwszych prób zakładania nosidła: daj do ręki „niedozwolony” przedmiot (pilot, klucze..), ruszaj się w trakcie zakładania, zrób minkę w lustrze czy w inny sposób rozśmiesz i zabaw dziecko lub poproś o taką pomoc trzecią osobę. Po założeniu natychmiast wyjdź z dzieckiem na dwór (inny pokój, balkon) i pokaż mu tam cos ciekawego .
Nie zniechęcaj się po nieudanej próbie, spróbuj po raz kolejny a Twoja Pociecha pokocha ten środek transportu 🙂

2. W celu dodatkowej regulacji górnej części panelu w nosidłach Kinder Hop– odwiń na zewnątrz jego odchylającą się część przy szyjce dziecka, tak zwany kołnierzyk.

3. Wszyta biała taśma przy rzepie w nosidłach Multi Grow i Grow Air posiada zbliżone oznaczenia wieku dziecka, co może być pomocne podczas pierwszej regulacji szerokości panelu.

4. Możesz użyć kapturka podczas snu dziecka żeby jego głowa nie odchylała się do tyłu lub chroniąc dziecko przed słońcem czy wiatrem. Zaczep gumowe pętelki przy kapturku za czarne haczyki przyszyte do pasów naramiennych.

5. Zwiększ szerokość panelu nosidła Basic za pomocą przedłużek, które możesz dokupić opcjonalnie, założyć na pas biodrowy, mocując na pasku parcianym w środkowej części panelu za pomocą nap.

6. Ochroń klamry, paski parciane i materiał pasów naramiennych przed nadmiernym brudzeniem się a dziecko – przed ich gryzieniem w czasie ząbkowania za pomocą zdejmowanych i łatwych do wyprania osłonek (inaczej – pady) dostępnych do kupienia w naszym sklepie.

7. Skrzyżuj pasy naramienne na swoich plecach i zapnij je do przeciwległych klamer przy panelu nosidła na krzyż, aby uzyskać dodatkowy komfort noszenia, rozłożyć ciężar i odciążyć swoje plecy (dotyczy nosideł Multi Grow i Grow Air). Zdejmij przy tym ruchome i zdejmowane paski z klamrami na pasach naramiennych, aby zapobiec ich uwieraniu. Nie będą Ci potrzebne przy zakładaniu na krzyż.

8. Zdejmowane pady, paski z pasów naramiennych, kapturek czy siateczkę (z Grow Air) schowasz do pomocnej kieszonki wszytej w pasie biodrowym przy nosidłach Multi Grow i Grow Air.

9. W każdym z nosideł Kinder Hop możesz nosić dziecko jak w pozycji „brzuch do brzuszka” tak i na plecach. Gdy dziecko jest starsze lub bardzo ciekawe świata, widok rodzica już może mu nie wystarczać.
Umieść wtedy dziecko na swoich plecach!
Zakładanie krok po kroku: Pozycja „Noszenie na plecach”
a) Wykonaj czynności jak w punktach 1-5 w pozycji „Noszenie z przodu – brzuch do brzucha”, z tym że dociągnij taśmę przy pasie biodrowym nieco lżej.

b) Po założeniu materiału panelu na plecy dziecka jak w p.6, chwyć obydwa pasy naramienne do jednej ręki i przytrzymując dziecko drugą, zacznij przemieszczać go wokół swojej osi wraz z pasem biodrowym.

c) Gdy dziecko będzie mniej więcej na wysokości twojego biodra, weź jeden pas naramienny do jednej, a drugi go drugiej ręki i kontynuuj obracanie dziecka aż się okaże ono na środku twoich pleców. Wtedy załóż obydwa pasy na swoje ramiona.

d) Zapnij i dociągnij dość ciasno klamrę łącząca pasy naramienne miedzy sobą aż poczujesz, że komfortowo ułożyły się one na Twoich plecach. Klamra powinna znajdować się poniżej linii obojczyków i nie wywoływać dyskomfortu.

pl_PLPolish
en_USEnglish pl_PLPolish