• +48 22 101 39 07
  • info@kinderhop.com

Najczęściej zadawane pytania

W ergonomicznych nosidłach Kinder Hop, zapełniających prawidłową pozycję ciału dziecka, można nosić  dzieci od 3,5 do 20 kg (według norm europejskich).  

Nosidła Multi Grow i Grow Air posiadające regulacje panelu na wysokość i szerokość (link tutaj) będą pasować dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia.

Klasyczne nosidło Basic bez regulacji jest przeznaczone dla dzieci od około 6-8mc życia (rozmiar ubranek od około 74cm).

Kinder Hop zachęca do tego, aby początek noszenia w nosidle przypadał na okres nie wcześniejszy niż dziecko zacznie samodzielnie trzymać główkę.

Nosidło sprawia, że dziecko umieszczone w nim nabywa pozycji siedzącej, czyli „zmusza” do siedzenia małe ciałko, które jeszcze nie jest ukształtowane by samodzielnie utrzymać pozycję siedzącą. I jeśli na krótkie odcinki to nie sprawi szkody dziecku, podczas dłuższego noszenia jednak  może mieć skutki uboczne.  

Ze względu na wygodę, co raz częściej rodzice wybierają nosidło już od pierwszych miesięcy życia jak i producenci  nosideł sugerują takie noszenie.

Kinder Hop odpowiada, że wybór zawsze należy do rodzica, gdyż czasem sytuacja życiowa (np.duży zakres obowiązków, spora rodzina), warunki mieszkaniowe (np.brak windy) czy zdrowie (np.niedowład ręki, poruszanie się na wózku) zmuszają do tego.

Jeśli zaś zajdzie taka potrzeba by użyć nosidła dla najmniejszego dziecka, warto zaczekać aż zacznie ono samodzielnie trzymać główkę a wtedy sięgnąć po nosidło regulowane Multi Grow z wdrążonym dolnym zapięciem klamer przy pasie biodrowym, dzięki czemu podwija miednicę, pozwala zaokrąglić plecy, odciążając tym samych kręgosłup dziecka, nadając mu maksymalnie prawidłowej i bezpiecznej fizjologicznej pozycji.

a) Wybierz nosidło Basic bez regulacji jeśli:

– dziecko nosi rozmiar ubranek od 74cm

– dziecko samodzielnie siedzi

– dziecko szybko przybiera na wadze

– szukasz nosidła dla Starszaka lub cięższego dziecka

– stawiasz na długie spacery

– masz problemy z kręgosłupem

 

b) Wybierz nosidło regulowane Multi Grow posiadające dolne zapięcie klamer jeśli:

– dziecko jest drobne

– szukasz rozwiązania dla maluszka od pierwszych miesięcy życia

– masz dwójkę dzieci w różnym wieku i każde z nich chcesz nosić w tym samym nosidle

– wybierasz nosidło dla Starszaka lub cięższego dziecka

– stawiasz na długie spacery

– masz problemy z kręgosłupem

 

c) Wybierz przewiewne nosidło regulowane Grow Air posiadające dolne zapięcie klamer jeśli:

– Twoje kryteria odpowiadają tym wymienionym w powyższym punkcie b)

– szukasz rozwiązania na upalne dni, a dzięki wszytej siatce w tych nosidłach plecki Twojego dziecka nie będą się pocić

– szukasz uniwersalnego nosidła na lato i chłodniejsze dni (w komplecie otrzymujesz materiałową klapkę w kolorze nosidła przypinaną na napy i przykrywającą siateczkę w razie takiej potrzeby)

Nosidła Multi Grow i  Grow Air posiadają płynną regulację panelu, dzięki czemu rosną wraz z Twoim dzieckiem i posłużą od początku noszenia do wieku  około 3 lat (rozmiar ubranek 104-110cm).

Nosidło Basic zaś ma możliwość regulacji (powiększenia) szerokości panelu za pomocą przedłużek, dostępnych do kupienia opcjonalnie w naszym sklepie. Bez przedłużek będzie ono dobre dla około 2-2,5-letniego dziecka (rozmiar ubranek 92/98), z przedłużkami – dla 3-4 latka (do rozmiaru 104-110)

Nosidełko – to swojego rodzaju plecak do przenoszenia w nim dziecka.  Różnica polega na tym, że w nosidle to z jednej strony ciało rodzica, z drugiej – panel nosidła tworzą przestrzeń dla ciała dziecka, a wszyty pas biodrowy służy jako odciążenie dla pleców noszącego gdyż na nim głównie spoczywa ciężar dziecka. 

Żeby nie wynikało wątpliwości w poprawności zakładania i dopasowania nosidełka Kinder Hop po raz pierwszy, przygotowaliśmy dla Was poszczegółową instrukcję „Krok po kroku”

Twój i dziecka pierwszy raz w nosidle może być dla Was dużym wyzwaniem. Kinder Hop ma dla Ciebie kilka porad,  jak zrobić dla Was ten proces bardziej przyjaznym i przyjemnym.

  1. Poćwicz wcześniej na lali lub misiu. Pokaż dziecku do czego służy nosidło.
  2. Daj dziecku możliwość oswoić się z nosidłem, pozwól dotknąć czy pobawić się nim przed zakładaniem.
  3. Zachowaj spokój na każdym etapie zakładania.
  4. Zabaw swoje dziecko podczas pierwszych prób zakładania nosidła: daj do ręki „niedozwolony” przedmiot (pilot, klucze..), ruszaj się w trakcie zakładania, zrób minkę w lustrze czy w inny sposób rozśmiesz i zabaw dziecko lub poproś o taką pomoc trzecią osobę.
  5. Po założeniu natychmiast wyjdź z dzieckiem na dwór (inny pokój, balkon) i pokaż mu tam cos ciekawego.

 

Nie zniechęcaj się po nieudanej próbie, spróbuj po raz kolejny a Twoja Pociecha pokocha ten środek transportu 🙂

pl_PLPolish
en_USEnglish pl_PLPolish